RSEM
Region Severní Morava a Slezsko

Region Severní Morava a Slezsko je největší organizační jednotkou Veolie Energie ČR a zároveň jedničkou společnosti ve spalování biomasy. Geograficky je region rozdělený na oblast sever a východ.

Prostřednictvím jedné z nejrozsáhlejších sítí dálkového tepla ve střední Evropě (579 km) dodává tepelnou energii zhruba 175 tisícům domácností, průmyslovým podnikům, nemocnicím, obchodním střediskům, školám a dalším zákazníkům v Ostravě, Karviné, Havířově, Frýdku-Místku, Krnově a okolních městech a obcích.
Je také významným výrobcem elektřiny a poskytovatelem podpůrných a systémových služeb pro regulaci výkonů a přenosů energetické soustavy ČR (ČEPS).
Mezi největší zákazníky pro oblast sever patří OKK-Koksovny, RESIDOMO, SBD Vítkovice, SBD Nová huť, Pražské pivovary, Fakultní nemocnice Ostrava, Městská nemocnice Ostrava, Mlékárna Kunín - provozovna Martinov, Dopravní podnik Ostrava, město Krnov, Krnovské škrobárny a lihovary, Pega, Kofola či Avion Shopping Park firmy IKEA.
Pro oblast východ to jsou zejména Havířovská teplárenská společnost, Distep, RESIDOMO, BYTservis-služby, SBD Drubyd, Lázně Darkov, Doly Karviná a Lazy společnosti OKD, řada průmyslových podniků, zejména v průmyslové zóně Karviná–Nové Pole (např.: Shimano, Baumann Springs, Sejong, Mölnlycke, GS Caltex, Gates Hydraulics) a také nemocnice ve městech Karviná, Havířov i Frýdek-Místek.

Teplo a elektřina v Regionu Severní Morava a Slezsko je vyráběna v šesti zdrojích: Elektrárna Třebovice, Teplárna Přívoz, Teplárna Krnov, Teplárna Karviná, Teplárna ČSA a Teplárna F-M.

Distribuci tepla a služby s tím spojené dále pak zajišťuje Závod distribuce a služeb rovněž geograficky rozdělený na oblast sever a východ.

Klíčové údaje Regionu Severní Morava a Slezsko

Klíčové údaje Regionu Severní Morava a Slezsko za rok 2020

Obrat: 5,041 mld. Kč
Počet zaměstnanců: 994
Prodej tepla: 7 390 TJ
Prodej chladu: 11 515 MWh
Prodej elektřiny: 775 GWh
Instalovaný tepelný výkon: 1 729 MWt
Instalovaný elektrický výkon: 275 MWe
Výkon výrobny chladu: 12,5 MW
Délka primárních sítí: 325 km
Délka sekundárních sítí: 289 km
Délka sítí chladu: 1,2 km

Stozar 925x300
Region Střední Morava

Region Střední Morava zásobuje teplem zhruba 44 tisíc bytů v Olomouci, Přerově a Novém Jičíně. Také vyrábí elektřinu a je jedním z nejdůležitějších poskytovatelů podpůrných služeb v České republice. Svým klientům navíc dodává páru o speciálních parametrech určenou pro náročnou technologii.

Největšími klienty jsou OLTERM & TD Olomouc, Fakultní nemocnice Olomouc, ADM Prague, Olma, Nestlé Čokoládovny, Farmak, Univerzita Palackého Olomouc, Teplo Přerov, Precheza, PSP Technické služby, Meopta Přerov, Město Nový Jičín, Tonak nebo Středomoravská nemocniční se svými Nemocnicemi Přerov a Šternberk. Region Střední Morava tvoří tři závody: Teplárna Olomouc, Teplárna Přerov a Distribuce a služby.

Klíčové údaje Regionu Střední Morava

Klíčové údaje Regionu Střední Morava za rok 2020

Obrat: 1,4 mld. Kč
Počet zaměstnanců: 271
Prodej tepla: 2 560 TJ
Prodej elektřiny: 245 GWh
Instalovaný tepelný výkon: 673 MWt
Instalovaný elektrický výkon: 102 MWe
Délka primárních sítí: 139 km
Délka sekundárních sítí: 18 km

ML
Region Čechy

Region Čechy zastřešuje aktivity Veolie Energie v Čechách, v současné době konkrétně v Praze, kde má dlouholeté zkušenosti v oblasti poskytování multitechnických služeb (působí zde od roku 1991), dále v Kolíně, Vlašimi, Mariánských Lázních, Roudnici nad Labem, Horní Plané a dalších městech. Region Čechy, který zahrnuje dceřiné společnosti Veolia Energie Praha, Veolia Energie Kolín a Veolia Energie Mariánské Lázně, zásobuje teplem zhruba 28 tisíc domácností a další klienty z nejrůznějších odvětví.

Mezi významné klienty patří např. Magistrát Hlavního města Prahy, Městská část Praha 1, Městská část Praha 16 – Radotín, Pražské vodovody a kanalizace, Eltodo, MŠ a ZŠ Praha 13, MTH Kolín, Bioferm Kolín, Eligo, Paramo, lázeňské budovy a nemocnice v Mariánských Lázních a další zákazníci z nejrůznějších odvětví.

Klíčové údaje Regionu Čechy

Klíčové údaje Regionu Čechy za rok 2020

Obrat: 2,3 mld. Kč
Počet zaměstnanců: 278
Prodej tepla: 3 627 TJ
Prodej chladu: 6 212 MWh
Prodej elektřiny: 35 GWh
Instalovaný tepelný výkon: 1 066 MWt
Instalovaný elektrický výkon: 24 MWe
Délka primárních sítí: 153 km
Délka sekundárních sítí: 47 km