RSEM

Region Morava

Region Morava vznikl sloučením Regionu Severní Morava a Slezsko a Regionu Střední Morava. Jedná se o největší organizační jednotkou Veolie Energie ČR a zároveň jedničkou společnosti ve spalování biomasy

Prostřednictvím jedné z nejrozsáhlejších sítí dálkového tepla ve střední Evropě (793 km) dodává tepelnou energii zhruba 201 tisícům domácností, dále pak průmyslovým podnikům, nemocnicím, obchodním střediskům, školám a dalším zákazníkům v Ostravě, Karviné, Havířově, Frýdku-Místku, Krnově, Olomouci, Přerově, Novém Jičíně a okolních městech a obcích.
Je také významným výrobcem elektřiny a poskytovatelem podpůrných a systémových služeb pro regulaci výkonů a přenosů energetické soustavy ČR (ČEPS).

Teplo a elektřina v Regionu Morava je vyráběna v devíti zdrojích: Elektrárna Třebovice, Teplárna Přívoz, Teplárna Krnov, Teplárna Karviná, Teplárna ČSA, Teplárna F-M, Teplárna Olomouc, Teplárna Přerov a Distribuce a služby.

Klíčové údaje Regionu Morava

Klíčové údaje Regionu Morava za rok 2021

Obrat: 7,4 mld. Kč
Počet zaměstnanců: 836
Prodej tepla: 11 393 TJ
Prodej chladu: 12 043 MWh
Prodej elektřiny: 943 GWh
Instalovaný tepelný výkon: 2 684 MWt
Instalovaný elektrický výkon: 330 MWe
Délka primárních sítí: 483 km
Délka sekundárních sítí: 310 km

ML

Region Čechy

Region Čechy zastřešuje aktivity Veolie Energie v Čechách, v současné době konkrétně v Praze, kde má dlouholeté zkušenosti v oblasti poskytování multitechnických služeb (působí zde od roku 1991), dále v Kolíně, Vlašimi, Mariánských Lázních, Roudnici nad Labem, Horní Plané a dalších městech. Region Čechy, který zahrnuje dceřiné společnosti Veolia Energie Praha, Veolia Energie Kolín a Veolia Energie Mariánské Lázně, zásobuje teplem zhruba 28 tisíc domácností a další klienty z nejrůznějších odvětví.

Mezi významné klienty patří např. Magistrát Hlavního města Prahy, Městská část Praha 1, Městská část Praha 16 – Radotín, Pražské vodovody a kanalizace, Eltodo, MŠ a ZŠ Praha 13, MTH Kolín, Bioferm Kolín, Eligo, Paramo, lázeňské budovy a nemocnice v Mariánských Lázních a další zákazníci z nejrůznějších odvětví.

Klíčové údaje Regionu Čechy

Klíčové údaje Regionu Čechy za rok 2021

Obrat: 2,4 mld. Kč
Počet zaměstnanců: 248
Prodej tepla: 3 964 TJ
Prodej chladu: 6 254 MWh
Prodej elektřiny: 47 GWh
Instalovaný tepelný výkon: 948 MWt
Instalovaný elektrický výkon: 25 MWe
Délka primárních sítí: 149 km
Délka sekundárních sítí: 50 km