Nadační fond Veolia schválil podporu pro 9 nových projektů, díky nimž získá práci 15 osob, z toho 3 zdravotně znevýhodněné.  Mezi schválené projekty byla z grantového programu STARTér, Věř si a podnikej! ve čtvrtek 24. června v Olomouci rozdělena částka 684 590 Kč. 

Datum zveřejnění:
STARTér pomohl vytvořit 15 nových pracovních míst!
Nadační fond Veolia schválil podporu pro 9 nových projektů, díky nimž získá práci 15 osob, z toho 3 zdravotně znevýhodněné. Mezi schválené projekty byla z grantového programu STARTér, Věř si a podnikej! ve čtvrtek 24. června v Olomouci rozdělena částka 684 590 Kč.

Nadační fond Veolia pomáhá v Moravskoslezském a Olomouckém kraji v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a projektům přinášejícím společenskou prospěšnost obyvatelům.

Startér

Na červnovém zasedání nám udělaly radost rozšiřující se projekty, které se ucházely o opakovanou podporu nadačního fondu. Dva nové zdravotně znevýhodněné zaměstnance tak získá Salón Exklusiv v centru Ostravy, který nově nabídne, kromě fitness centra, masáží, pedikúry, manikúry, nehtové modeláže a kosmetiky i kadeřnické služby. Ve Šternberku, ve společnosti T&T Czech Brands se rozšíří pracovní kolektiv dokonce o 5 osob, které pomohou s uvedením nové značky na trh. Jedná se o luxusní a designové produkty ESECO pro naše nejmenší – přikrývky, zavinovačky, deky textilní hračky a mnoho dalšího. A do třetice všeho dobrého vznikne jedno pracovní místo v Lesní mateřské škole Duhovka ve Vlčicích u Jeseníku. Nový správce a údržbář pomůže stávajícím zaměstnancům udržovat rozsáhlý pozemek nádherné zahrady, ve které tráví děti většinu času.

Rádi jsme také podpořili projekt spolku MENTAL CAFÉ, jehož hlavním cílem je setkávání veřejnosti s osobami s postižením na běžných místech a v běžných životních situacích a bourání předsudků s tím spojených. Zdravotně znevýhodněné osoby jsou začleňovány převážně v rolích netradičních baristů do chodu tréninkových kaváren a také při výdeji zmrzliny v rámci projektu Zmrzlina s příběhem. Tak neváhejte a přijďte ochutnat kvalitní kávu s příběhem do kamenné tréninkové kavárny v centru Ostravy v Poštovní ulici nebo v Podroužkově ulici v Ostravě – Porubě.

Startér

Z projektů z oblasti tradičních řemesel a služeb bychom rádi zmínili projekt paní Kamily Macháčové, která se rozhodla vyrábět zcela unikátní vzdělávací magnetické hry, určené převážně pro děti v mateřských školách a rodinnou a svatební fotografku paní Michaelu Balážovou, která vám díky profesionálním fotografiím pomůže uchovat ty nejkrásnější okamžiky vašeho života.

Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 512 nových pracovních míst částkou přesahující 118 mil. Kč.
www.nfveolia.cz

...
Skupina Veolia je světovým poskytovatelem environmentálních služeb. S více než 179 tisíci zaměstnanci na pěti kontinentech skupina navrhuje a realizuje řešení pro vodohospodářské, odpadové a energetické hospodářství, která přispívají k udržitelnému rozvoji měst i průmyslu. V roce 2019 zásobovala skupina Veolia 98 milionů obyvatel pitnou vodou, 67 milionům obyvatel poskytovala kanalizační služby, vyrobila skoro 45 milionů MWh energie a zhodnotila 50 milionů tun odpadů. V roce 2019 činil konsolidovaný obrat společnosti Veolia Environnement (kotovaná na Paris Euronext: VIE) 27,189 miliardy eur.
Skupina Veolia v České republice působí v oblasti vodohospodářství, energetika a v oblasti využití odpadů. Celkem zaměstnává přes 6 600 lidí. Obrat skupiny v ČR za rok 2019 činil 26,7 mld. Kč. Dálkové teplo dodává 330 tisícům domácností. Pitnou vodou zásobuje 2,7 mil. obyvatel.