Teplé počasí ukončilo topnou sezónu o pár dnů dříve než loni. Veolia dnes přestala dodávat teplo ve všech velkých městech. Zároveň se rozbíhají kontroly, opravy a rekonstrukce potrubních rozvodů i další ekologizace tepláren.

Datum zveřejnění:
Veolia ukončila topnou sezónu, zahajuje opravy a rekonstrukce

Vytápění už skončilo v Praze, Kolíně, v Ostravě a Olomouci, během dneška končí také v Karviné, Havířově, Frýdku-Místku, v Přerově, Krnově a v Novém Jičíně.

Zahájení topné sezóny v rámci skupiny Veolia proběhlo 19. září 2022, topilo se tedy přes 8 měsíců. Nejchladnějším měsícem topné sezóny byl tentokrát prosinec, obvykle to bývá leden. Loni skončily dodávky tepla až 31. května, tedy posledním dnem stanoveným podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Dodávky tepla jsou přerušeny nebo ukončeny dříve, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu vystoupí nad 13 °C ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí se neočekává snížení této teploty.

Z pohledu výroby tepelné energie proběhla topná sezóna bez problémů, nenastaly žádné odstávky nebo komplikace, i díky dobré přípravě, opravám a investicím během letních měsíců.

Také letos Veolia plánuje kromě dalších projektů modernizací a ekologizací tepláren řadu oprav a rekonstrukcí potrubních rozvodů. Aktuálně začíná například velká rekonstrukce v Olomouci, kde se bude přestavovat parní větev v délce 4 kilometry na efektivnější horkovod. Také ve Frýdku-Místku proběhne další etapa obnovy páteřního horkovodu.

Veolia klade velký důraz na to, aby přerušení dodávek teplé vody související s opravami a rekonstrukcemi potrubí bylo co nejkratší. Letošní odstávky by dokonce neměly přesáhnout 2 dny, a to díky doprovodným technickým opatřením. Instaluje se například provizorní povrchové potrubí nebo dočasný náhradní zdroj ohřevu ve výměníkové stanici, což umožní minimalizovat dopady potřebných prací na zákazníky.