Veolia i letos pokračuje v podpoře velmi populárních streetových forem fotbalu a basketbalu.
Školní týmy se mohou těšit na dny plné sportování, doprovodného programu a zábavy v
rámci celkem šest turnajů v Praze, Ostravě a Olomouci.

Datum zveřejnění:
Street sporty vrací dětem radost z pohybu. Právě dnes v Olomouci.

Zpátky ke sportu

Většina z nás má krásné vzpomínky na svoje dětství, kdy přirozený pohyb byl běžnou součástí každého dne. A teď se zamysleme nad tím, jak tráví volný čas naše děti, a přiznejme si, že takovou míru pohybu má jen naprosté minimum z nich.

Tento ne zrovna utěšený stav ještě zesílila pandemie koronaviru, kdy děti trávily většinu času doma, bez přirozeného kontaktu s kamarády. To má dodnes řadu negativních dopadů včetně dětské obezity, úzkostných stavů a dalších psychických problémů.

Jak děti přivést zpátky k pohybu a motivovat je ke sportu? Velmi se osvědčily street formy basketbalu a fotbalu, které spojují atraktivní životní styl, sportování a zábavu s kamarády.

„Nápad uspořádat první turnaje ve streetovém basketbalu přišel už v roce 2021. Chtěli jsme dětem a mládeži pomoci znovu najít radost z pohybu, který není vázán na haly, krytá sportoviště či jakkoliv uzavřené prostory. Po velkém úspěchu prvního ročníku Veolia Energy Streetball jsme se rozhodli pokračovat a přidat i Veolia Energy Streetfootball. Velký zájem základních a středních škol potvrzuje, že jsme se vydali správným směrem a zvolili sporty, které děti velmi baví,“ přibližuje důvody podpory Reda Rahma, ředitel skupiny Veolia Energie.

Akce jsou připraveny pro týmy žáků základních škol a studentů středních škol i fandící kamarády. Chlapce i dívky čeká den plný zábavy, profesionální zázemí, překvapení v podobě setkání se známými sportovními ambasadory, originální dárky a pro první tři týmy v každé kategorii hodnotné ceny.

Registrace už jsou v plném proudu a přihlášené týmy se již plně připravují na turnaje. Jako první proběhnou utkání ve street fotbalu dnes 9. května v Olomouci, 11. května v Ostravě a 16. května v Praze, tedy v regionech, kde Veolia Energie působí. Street basketbal se bude hrát o měsíc později – 15. června v Praze, 20. června v Ostravě a 22. června v Olomouci.

Každý gól a bod pomáhá

I letos budou součástí všech turnajů charitativní projekty, které zapojí děti a mládež a finančně podpoří vybrané asociace i vybraného hendikepovaného. O tom, jaká částka na charitu půjde, rozhodnou střelecké dovednosti týmů.

Za každý bod, který padne v průběhu basketbalového turnaje, přispěje Česká streetballová asociace 10 korun a společnost Veolia částkou 20 korun. Výtěžek bude použit na výrobu sportovního vozíku pro vybraného handicapovaného sportovce.

Za každou vstřelenou branku v rámci fotbalových zápasů pak obdrží iniciativa Montgagua od Veolie 100 korun. Fotbalové sdružení Montgagua podporuje zapojení děti například ze sociálně slabších rodin či vyčleněných lokalit do běžného života a snaží se změnit jejich budoucnost pomocí sportu.

Připomeňme, že v loňském roce věnovala Veolia Českému svazu malého fotbalu a neslyšících částku 148 800 korun a v rámci streetballu byl pořízen sportovní vozík v hodnotě 120 000 korun pro mladou atletku Nikolu z Bruntálu.

Více informací o turnajích a možnosti registrace týmů naleznete na:

www.energystreetball.cz

www.energystreetfootball.cz