Druhý ročník atraktivního turnaje pro žáky a studenty ve streetballu se odehraje v Ostravě, Olomouci a Praze

Datum zveřejnění:
VEOLIA ENERGY STREETBALL 2022

Projektem Veolia Energy Streetball naplňujeme dlouhodobou strategii naší společnosti, která se zaměřuje na spolupráci se školami a vzdělávacími institucemi. Zároveň tak navazujeme na podporu tohoto projektu z loňského roku, kdy bylo hlavním cílem motivovat děti k pohybu po několika vlnách pandemie COVID-19, a to nejen v den turnaje.

Cítili jsme potřebu vytáhnout děti ven k pohybu a ukázat jim, že pro sport nutně nepotřebují halu s dokonalou palubovkou, krytá sportoviště či jakkoliv uzavřené prostory. Velmi se nám líbil streetball, který je ve světě velmi populární a u nás má již také hodně příznivců, “ říká ředitel skupiny Veolia Energie, Reda Rahma.

Turnaj zaznamenal celou řadu pozitivních ohlasů nejen z řad žáků a studentů, ale také pedagogů. Příprava druhého ročníku tak na sebe nenechala dlouho čekat. „Věřím, že se nám podařilo založit tradici pravidelných turnajů streetballu, která rozšíří nadšení pro sport, a to nejen mezi mladými lidmi,“ dodává Reda Rahma.

V letošním roce nepochybně podpoří popularitu tohoto míčového sportu konání mistrovství Evropy v basketbalu, které se uskuteční v Praze. Ostatně jednou z hvězd české reprezentace je nepřehlédnutelný Ondřej Balvín, který je zároveň jedním z ambasadorů Veolia Energy Streetball 2022. Dalšími patrony jsou Eva Horáková Němcová a Hana Horáková Machová. S těmito basketbalovými hvězdami se budou moci účastníci turnaje potkat na místě osobně. 

Turnaj Veolia Energy Streetball 2022

  • 14. 6. 2022 Ostrava / Trojhalí Karolina
  • 16. 6. 2022 Olomouc / Funpark Šantovka
  • 21. 6. 2022 Praha / Letenská pláň

Více na https://www.energystreetball.cz/cs