Veolia znovu podpoří zdravotníky

Energetická divize skupiny Veolia se rozhodla opět podpořit zdravotnická a sociální zařízení ze svého klientského portfolia. Tentokrát rozdělí celkem 1,2 miliony korun na pomoc v jejich úsilí v boji proti koronavirové pandemii. Už na jaře skupina darovala 3,3 milionu korun nemocnicím, záchranným službám, partnerským městům a organizacím pečujícím o seniory nebo jiné znevýhodněné skupiny.

„Dopady koronaviru a protiepidemických opatření postihují celou řadu firem a odvětví, energetický průmysl nevyjímaje. Zdravotníci a sociální služby jsou ale pod největším tlakem a jejich práce si zaslouží úctu i ocenění. Proto jsme se rozhodli podpořit naše partnery také v podzimní vlně,“ uvedl Reda Rahma, ředitel skupiny Veolia Energie v České republice.

Společnost má vytipovaných 19 zařízení napříč všemi regiony, ve kterých působí a dodává teplo. Věnuje jim věcné i finanční dary podle jejich aktuálních potřeb v celkové výši 1,2 milionů Kč. Předávání darů bude podobné jako na jaře a proběhne za účasti zástupců vedení společnosti.

Finanční příspěvek získají například nemocnice v Karviné a ve Frýdku-Místku nebo fakultní nemocnice v Ostravě a v Olomouci. Například olomoucká fakultní nemocnice použije dar na nákup konkrétního intubačního zařízení. Domovy a další sociální služby pro seniory dostanou kupříkladu vitamínové doplňky, příspěvek na testovací sady na COVID-19, jednorázové rukavice a další zdravotnické pomůcky.

Při předávání darů v první vlně se zástupci společnosti Veolia Energie setkali s upřímnými projevy díků i vděčnosti a setkání provázela příjemná atmosféra i přesto, že situace byla velmi vážná. V současné době opět čelíme nepříznivému vývoji šíření nákazy, a proto Veolia přeje všem zdravotníkům hodně zdraví a síly na zvládnutí situace.