Veolia podpořila očkovací centra v Moravskoslezském kraji


JT

Skupina Veolia věnovala další peníze na boj proti koronavirové pandemii. Po dohodě s Moravskoslezským krajem podpořila rozšíření očkovacích center pro obyvatele kraje. Na vybavení 4 nových očkovacích míst přispěla částkou 1,5 milionu korun. V Moravskoslezském kraji je tak celkem už 27 center, kam si lidé mohou přijít pro vakcínu proti nemoci Covid-19.

„Veolia se vždy snažila působit lokálně a podporovat regiony, ve kterých působí. V očkování vidíme jednu z hlavních cest, jak se bránit proti nemoci Covid-19 a znovu plnohodnotně žít. Proto jsme rádi, že se můžeme podílet na finanční podpoře očkovacích center v rámci Moravskoslezského kraje,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Veolia Energie Jakub Tobola.

Částkou 1,5 mil. korun Veolia podpořila zejména vybavení a potřebné úpravy prostor očkovacích center krajských nemocnic v Karviné - pracoviště v Orlové, ve Frýdku-Místku a v Třinci, dále pak ve spolupráci s městem nové očkovací místo v Kravařích. Společným cílem je zajistit, aby po navýšení množství dodaných vakcín mohlo být naočkováno co nejvíce lidí.

„Velice si vážíme přístupu mnohých firem v této těžké době. Vybudování a vybavení očkovacích center je nákladnou záležitostí a já děkuji všem společnostem za mnohdy velkorysé finanční dary, za které byla pořízena IT technika, mobiliář očkovacích míst nebo například navigační a vyvolávací systémy,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Průměrně dostane vakcínu v Moravskoslezském kraji denně zhruba tři a půl tisíce lidí. Jakmile se dodávky vakcín do regionu navýší, měsíčně by mohlo být v kraji naočkováno přes 200 tisíc osob. „Od příštího měsíce by se měla dodávka vakcín do našeho kraje výrazně navyšovat, takže jsem přesvědčený, že nám čísla budou hezky růst a hlavně, že se nám brzy podaří proočkovat potřebné množství lidí tak, abychom konečně proti koronaviru měli kolektivní imunitu,“ doplnil hejtman Ivo Vondrák.
Energetická divize skupiny Veolia už v loňském roce věnovala na podporu úsilí v boji proti koronavirové pandemii ve dvou vlnách přes 5 milionů korun. Na jaře darovala téměř 4 miliony korun nemocnicím, záchranným službám, partnerským městům a organizacím pečujícím o seniory nebo jiné znevýhodněné skupiny. Na konci roku pak podpořila zdravotnická a sociální zařízení ze svého klientského portfolia částkou 1,2 milionu korun.