Veolia navrhla vlastní ochranné štíty, darovala je nemocnicím

Veolia pořídila 15 tisíc ochranných štítů tuzemské výroby za 1,5 milionu korun. Tyto pomůcky postupně distribuuje nemocnicím, domovům pro seniory a dalším institucím, které je aktuálně naléhavě potřebují.
 

Tisíc kusů dostala například Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

„Štíty jsou užitečnou pomůckou pro všechny naše pracovníky v první linii. Ochranné prostředky sice dostáváme průběžně od našeho zřizovatele, ale jednorázová injekce, jako ta dnešní, vždycky zvedne náladu. Je to pro nás taková živá voda od Veolie,“ řekl prof. Petr Arenberger, ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.
Unikátní snadno skladatelný štít z jednoho kusu materiálu vymysleli během jednoho dne kreativci, kteří za normálních okolností připravují firmě podklady pro prezentace. Realizaci Veolia svěřila českému výrobci.

„Nebylo na co čekat. Potřebovali jsme najít rychlé a snadné řešení, jak štít udělat co nejjednodušeji tak, abychom jich mohli v krátké době dodat co nejvíce. Výhodou našeho modelu je, že se nechá opakovaně dezinfikovat a vydrží mnoho použití. V kombinaci s rouškami nebo respirátory jde o velmi účinnou prevenci proti šířícímu se viru,“ dodala k výrobě unikátních ochranných štítů Eva Kučerová, ředitelka komunikace skupiny Veolia.

Ochranné štíty jsou vedle roušek a respirátorů další důležitou bariérou, která dodává zdravotníkům pocit bezpečí. Ochranné štíty od Veolie dostala také Fakultní nemocnice Olomouc.

„Pomáhají hlavně v situacích, kdy je riziko kontaktu s virem velmi vysoké. A takové situace zaměstnanci Fakultní nemocnice Olomouc zažívají často. Proto jsme přímo ohromeni z daru, který nám věnovala skupina Veolia CZ – rovnou 1 000 ochranných štítů! A nezůstalo jen u štítů - Nadační fond Veolia nám zaslal více než osmdesát roušek. Těžko se nám hledají slova, jimiž bychom vyjádřili náš vděk. Děkujeme!“ uvedla olomoucká nemocnice na svém FB profilu.