Veolia Energy Streetball ukázal, jak přivést děti zpátky k pohybu

Česká streetballová asociace, skupina Veolia a magistráty měst Ostrava, Olomouc a Praha v druhé polovině června uspořádali sérií tří unikátních streetballových turnajů pro týmy základních (14-15 let) a středních škol (16-19 let). Premiéra skvěle organizovaných turnajů tak proběhla 15.6. v Ostravě v multifunkčním areálu Trojhalí, v 17.6. v Olomouci v areálu Funpark Šantovka  a 22.6. v Praze na Letenské pláni.
 
“Jsme rádi, že jsme turnaj podpořili navzdory tomu, že jsme do poslední chvíle nevěděli, jestli se akce bude moci vzhledem k epidemické situaci uskutečnit. Ale dávalo nám to smysl, věděli jsme totiž, že děti návrat ke sportu už nutně potřebují. Nakonec vše dopadlo skvěle a náš turnaj byl jednou z prvních postkovidových sportovních akcí pro děti a mládež,“ vysvětluje Reda Rahma, ředitel skupiny Veolia Energie v ČR.
 
Do Ostravy přijela děti podpořit také jedna z nejúspěšnějších českých basketbalistek - Ivana Večeřová, mistryně Evropy, vicemistryně světa a vítězka Euroligy. V Olomouci fandila  Eva Horáková Němcová, mistryně a vicemistryně Evropy a zároveň první česká hráčka americké WNBA. A konečně v Praze byl naprosto nepřehlédnutelný člen české reprezentace a nejlepší doskakující hráč španělské ligy Ondřej Balvín.