Veolia Energie top zaměstnavatelem Moravskoslezského kraje

Veolia Energie ČR byla vyhlášena druhým nejlepším zaměstnavatelem Moravskoslezského kraje pro rok 2019 v kategorii do 5 tisíc zaměstnanců. Ocenění převzala na slavnostním vyhlášení 22. 5. 2019 v Olomouci personální manažerka Lenka Kviatkovská.

„Ocenění potvrzuje vysokou úroveň péče o zaměstnance i společenský přínos naší firmy pro region. Druhé místo nás potěšilo, posledně jsme byli třetí v Moravskoslezském kraji v roce 2015. Také pro nás personalisty je to pocta, že svou práci děláme dobře,“ řekla Lenka Kviatkovská. Dodala, že v soutěži se hodnotila celá řada ukazatelů, od úrovně náboru, vzdělávání, přes rozsah investovaných prostředků na zaměstnance až po společenskou odpovědnost.

Hodnocení Zaměstnavatel roku se už od roku 2003 zaměřuje na společnosti v České republice z pohledu lidských zdrojů. Smyslem soutěže je přiblížit lidem společnosti s příkladným přístupem ke svým zaměstnancům, a to nejen celostátně, ale i v jednotlivých regionech. Soutěž zviditelněním těchto společností pomáhá rozvíjet oblast lidských zdrojů v České republice, a to bez ohledu na jejich historii, velikost, a dokonce i odvětví. Hodnocení probíhá celosvětově uznávanou metodikou Saratoga od společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika. Kromě jiných výhod Saratoga nejprve porovnává firmy v jejich sektoru a až výsledné oborové skóre si hodnocený přináší do celkového pořadí.

Kategorie Zaměstnavatel roku do 5 000 zaměstnanců oceňuje středně velké společnosti, které mají obvykle výrazné postavení ve svém regionu a dokáží se prosadit také v celostátním měřítku. Stejně jako největší firmy jsou schopné dobře motivovat, odměňovat a rozvíjet své zaměstnance a současně splňovat také ekonomické ukazatele metodiky Saratoga.

Celostátní slavnostní vyhlášení výsledků jednotlivých kategorií Zaměstnavatele roku 2019 proběhne v červnu v rámci galavečera k Výročním cenám Klubu zaměstnavatelů společně s vyhodnocením Nejžádanějšího zaměstnavatele mezi studenty a Zaměstnavatele bez bariér.