STARTér pomohl v začátcích podnikání dalším 17 drobným a malým podnikatelům

Nadační fond Veolia podporuje v Moravskoslezském a Olomouckém kraji v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především tradiční i netradiční řemesla a projekty přinášející společenskou prospěšnost obyvatelům. Zářijové zasedání schvalovacího výboru se neslo v duchu podpory drobných podnikatelů především z oblasti tradiční řemeslné výroby.

V oboru uměleckého řezbářství bude nově podnikat např. pan Igor Kučera z Vřesiny u Hlučína. Vystudovaný grafický designér se rozhodl naplno věnovat svému dlouholetému koníčku – výrobě dřevěných soch. Pravidelně se zúčastňuje řezbářských sympozií po celém světě a o jeho výrobky je velký zájem. Dle přání zákazníka je schopen vyrobit na zakázku jakoukoliv sochu lidské postavy, zvířete či reliéf. Také pan Petr Stachel z Metylovic začíná podnikat v již téměř zapomenutém řemesle, a to v kovářství. Z damaškové oceli vlastní výroby bude vytvářet přívěšky, prsteny, náramky, náhrdelníky či doplňky do domácností jako okrasné věšáky, kliky dveří, svícny, atd.

Pokud si rádi pochutnáte na poctivém domácím pečivu, můžete se nově obrátit také na paní Lenku Folwarcznou z Hnojníku, která se specializuje na výrobu domácích koláčů, dortů a cukroví. Lidé z Olomouckého kraje mohou potom vyhledat služby paní Emílie Tiché z Bystročic u Olomouce nebo paní Evy Veverkové z Mohelnice. Obě vám rády upečou nejen zdravější dorty a zákusky bez konzervantů a umělých barviv, ale i další kvalitní domácí cukrovinky. 
Jsme také velmi rádi, že můžeme sledovat úspěšný rozvoj domova se zvláštním režimem spolku Medela – péče o seniory v Ostravici. Doufáme, že podporou vzniku dalších dvou nových pracovních míst na pozice pečovatelek přispějeme malou měrou i my k dalšímu zkvalitnění péče o naše nejstarší spoluobčany.

Celkově bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 291 nových pracovních míst částkou přesahující 107 mil. Kč.

-------
Skupina Veolia zaujímá v celosvětovém měřítku vedoucí postavení v oblasti optimalizovaného řízení zdrojů. S více než 169 tisíci zaměstnanci na pěti kontinentech skupina navrhuje a realizuje řešení pro odvětví vodního, odpadového a energetického hospodářství, která přispívají k udržitelnému rozvoji měst i průmyslu. Prostřednictvím svých tří vzájemně se doplňujících činností se Veolia podílí na zpřístupňování zdrojů, zachovávání dostupných zdrojů a jejich obnově.
V roce 2017 zásobovala skupina Veolia 96 milionů obyvatel pitnou vodou, 62 milionům obyvatel poskytovala kanalizační služby, vyrobila 55 milionů MWh energie a zhodnotila 47 milionů tun odpadů. V roce 2017 činil konsolidovaný obrat společnosti Veolia Environnement (kotovaná na Paris Euronext: VIE) 25,12 miliard eur. www.veolia.com