STARTér podpořil dalších 12 podnikatelských záměrů

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu STARTér, Věř si a podnikej! podporu pro 12 nových projektů, díky nimž získá práci 17 osob. Mezi schválené projekty byla ve čtvrtek 25. dubna v Olomouci rozdělena částka 680 000 Kč.  
 
 

Nadační fond Veolia podporuje v Moravskoslezském a Olomouckém kraji především tradiční i netradiční řemesla a projekty přinášející společenskou prospěšnost obyvatelům. Letošní druhé, dubnové zasedání se neslo především v duchu podpory rozmanitých řemesel a služeb.
 
Tradičnímu drátenickému řemeslu se bude nově věnovat paní Šárka Dvořáková z Havířova. Vystudovaná inženýrka ekonomie pochází z velmi kreativní rodiny. Během rodičovské dovolené se bavila výrobou různých drátěných šperků, a jelikož její výrobky si rodina a přátelé vždy velmi rychle rozebrali, rozhodla se tomuto krásnému řemeslu věnovat profesionálně. Vyrábí designové náušnice, prstýnky, řetízky, ale i obrazy, věšáky a další doplňky do domácnosti.
Radost si nově můžete udělat i koupí módních tašek či batohů od paní Kateřiny Hapkové z Karviné nebo zcela originálního oblečení ze zakázkového módního krejčovství paní Andreji Švestkové z Prostějova.
Pokud naopak sháníte šikovné řemeslníky, můžete zkusit využít služeb pana Dušana Šnajdra z Nového Jičína, který společně s kolegou nabízí profesionální výmalby interiérů a nástřiky novostaveb či si objednat zednické a sádrokartonářské práce od pana Reného Doubravského z Ostravy.
 
 
Celkově bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 326 nových pracovních míst částkou 109 mil. Kč.

 
 
...
 
 
Skupina Veolia zaujímá v celosvětovém měřítku vedoucí postavení v oblasti optimalizovaného řízení zdrojů. S více než 171 tisíci zaměstnanci na pěti kontinentech skupina navrhuje a realizuje řešení pro odvětví vodního, odpadového a energetického hospodářství, která přispívají k udržitelnému rozvoji měst i průmyslu. Prostřednictvím svých tří vzájemně se doplňujících činností se Veolia podílí na zpřístupňování zdrojů, zachovávání dostupných zdrojů a jejich obnově.
V roce 2018 zásobovala skupina Veolia 95 milionů obyvatel pitnou vodou, 63 milionům obyvatel poskytovala kanalizační služby, vyrobila 56 milionů MWh energie a zhodnotila 49 milionů tun odpadů. V roce 2018 činil konsolidovaný obrat společnosti Veolia Environnement (kotovaná na Paris Euronext: VIE) 25,91 miliardy eur. www.veolia.com