STARTér podpořil 13 nových pracovních míst!

Nadační fond Veolia schválil podporu pro 11 nových projektů, díky nimž získá práci 13 osob, z toho 2 zdravotně znevýhodněné. Mezi schválené projekty byla z grantového programu STARTér, Věř si a podnikej! ve čtvrtek 10. září v Olomouci rozdělena částka 581 840 Kč.

Nadační fond Veolia pomáhá v Moravskoslezském a Olomouckém kraji v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a projektům přinášejícím společenskou prospěšnost obyvatelům.

Pokud navíc získají práci osoby zdravotně znevýhodněné, naše radost je dvojnásobná. Na zářijovém zasedání jsme se tak mohli těšit z rozmachu chráněné dílny Dobrý domov, která kromě zavedených a dobře fungujících provozů v Uničově a ve Frýdlantu nad Ostravicí (výroba a kompletace dřevěných hracích stěn a průmyslová prádelna) poskytuje nově ve Frýdku-Místku a okolí zahradnické služby. Vytvoří tak 3 nová pracovní místa, z toho 2 pro osoby zdravotně znevýhodněné.

Podporu si zaslouží i odvážní drobní živnostníci, kteří se rozhodli zahájit či rozšířit podnikání i v současné nejisté době. Novou krejčovskou dílnu otevírá v Ostravě paní Irena Čadková. Specializuje se především na šití ekologických sáčků na chleba a bylinky. Další švadlenka, paní Klára Němejcová, se pro změnu zaměřuje na originální šaty a sukně. Zakoupit si je můžete v malém obchůdku na náměstí ve Frýdku-Místku či online. Zmíněný obchůdek provozuje osmnáctiletá Klára spolu se svou maminkou, také švadlenkou a zároveň příjemkyní nadačního příspěvku z roku 2016. Kromě autorské tvorby paní Kláry zde najdete spoustu nádherných výrobků pro miminka a malé děti, nezbytné roušky či vlněné ponožky.

Na zdravotní masáže, cvičení a fyzioterapii si můžete nově v Ostravě zajít k paní Žanetě Chmelové nebo se můžete potěšit nákupem originální keramiky u paní Marie Galetové z Radslavic u Přerova.

Celkově bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 454 nových pracovních míst částkou téměř 116 mil. Kč.

www.nfveolia.cz
 
 ...
Skupina Veolia je světovým poskytovatelem environmentálních služeb a dodavatelem technologických řešení na míru ve 3 oblastech: management vodohospodářských služeb, odpadového hospodářství a energetických služebwww.veolia.czwww.veolia.com