Podpořili jsme vznik 15 nových pracovních míst

Správní rada Nadačního fondu Dalkia Česká republika na svém zasedání v Olomouci schválila podporu patnácti projektů, díky kterým vzniknou nová pracovní místa – 13 v Moravskoslezském kraji a 2 v kraji Olomouckém.

„Celkem Nadační fond Dalkia Česká republika za svou existenci podpořil 1 070 projektů a vytvořil 1 788 pracovních míst, z toho 254 pro osoby se zdravotním postižením,“ uvedla ředitelka nadačního fondu Ludmila Dedková.

Celková výše nadačních příspěvků, rozdělených na únorovém zasedání správní rady, je 878 tisíc korun. Mezi nejzajímavější schválené projekty patří Umělecké kovářství a zámečnictví v Olomouckém kraji, Zahrady Beskydy, Soukromá stomatologická laboratoř či Svařování a dělení kovových materiálů v Moravskoslezském kraji.

Umělecké kovářství a zámečnictví 
Pro podnikání v oboru poskytování kovářských a zámečnických prací se odhodlal Vojtěch Danzmajer. Jeho hlavní pracovní náplní bude výroba kovářských zábradlí, schodišť, plotů, interiérových doplňků, výroba ocelových konstrukcí a svářečské práce. Zákazníkům budou nabízeny nejen vzorníky a návrhy na základě již dříve zhotovených výrobků, ale budou vytvářeny také originální návrhy dle konkrétních přání zákazníka. Kromě této řemeslné činnosti se žadatel bude zabývat také výrobou uměleckých předmětů.

Zahrady Beskydy 
Jiří Vít započal samostatné podnikání v zahradnictví s bohatými praktickými zkušenostmi. Hlavním předmětem schváleného projektu bude provozování celoročních komplexních zahradních služeb, mezi které patří především zakládání, údržba a úprava travnatých ploch a parků s využitím mechanizace, sadové úpravy, pokládání travních koberců, vytváření nových expozic, výsadba a množení okrasných rostlin a dřevin, ošetřování, klasické i rizikové kácení stromů či výroba dřevěného venkovního nábytku. V místě provozovny bude i vzorová zahrada, kde mohou zákazníci vidět výsledky dlouholeté práce žadatele.

Soukromá stomatologická laboratoř 
Pro podnikatelskou činnost v oboru zubní technik se rozhodl Pavel Dvořák, jenž vystudoval vyšší odbornou školu v Ostravě-Vítkovicích a souběžně absolvoval tříletou praxi v zubní laboratoři v Opavě. Předmětem projektu bude výroba stomatologických fixních i snímatelných náhrad na základě otisku čelisti pacienta. Pokud bude přísun práce nad rámec plánu, žadatel nevylučuje vznik dalších pracovních míst.

Svařování a dělení kovových materiálů 
Služby v oblasti svařování a dělení kovových materiálů nově nabídne Daniel Blahut. Ten má v tomto oboru bohaté zkušenosti. Předmětem jeho podnikání bude převážně svařování, dělení kovových materiálů a výroba ocelových konstrukcí pro české i zahraniční zákazníky.