Obrázek ostravské studentky na téma zdraví a bezpečnost uspěl celosvětově

Eliška Pecuchová z Ostravy získala se svým obrázkem 2. místo v celosvětovém finále soutěže pro děti zaměstnanců nazvané Co mohu udělat pro lepší zítřek. Veolia ji uspořádala v souvislosti s Mezinárodním týdnem bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Vítězné grafické práce dětí byly využity k propagaci tohoto týdne jako motivy na trička zaměstnanců, na plakáty a do kalendáře na příští rok.


Eliška s obrázkem

Děti soutěžily ve třech věkových kategoriích a měly za úkol nakreslit nebo graficky ztvárnit, jak by se jejich rodiče měli chovat, co mají dělat a co nemají dělat, aby se vždy vrátili domů v pořádku a zdraví. Nejlepší obrázky dětí zaměstnanců byly odeslány do oddělení BOZP skupiny Veolia Environnement ve Francii, kde řídicí výbor CODIR provedl další výběr nejlepších výtvorů z každé kategorie. V celosvětové konkurenci uspěla jedna Češka - Eliška Pecuchová (15 let), dcera zaměstnankyně ředitelství společnosti Jany Pecuchové z útvaru nákupu a zásobování společnosti Veolia Energie ČR.

„Byla jsem hodně překvapená a jsem ráda, že jsem uspěla v mezinárodní konkurenci, rozhodla jsem se totiž výtvarné umění studovat,“ řekla při předání odměny na ředitelství Veolia Energie v Ostravě Eliška. Je v 1. ročníku Střední umělecké školy v Ostravě, ale s obrázkem do soutěže skupiny Veolia to nebylo úplně snadné. „Dcera měla za sebou období, kdy musela vytvořit několik prací k přijímacím zkouškám a do dalšího malování se jí moc nechtělo. Obrázek do soutěže dělala průběžně asi týden, ale stálo to za to,“ doplnila maminka Jana Pecuchová. Za 2. místo ve výtvarné soutěži Eliška získala chytré sportovní hodinky Samsung.

„Je to pěkný příklad toho, že má smysl zapojovat se do firemních akcí. Věříme, že úspěch Elišky bude motivací pro další zaměstnance i jejich děti a podpoří myšlenku důležitosti ochrany zdraví a bezpečnosti na pracovišti. Je potřeba stále připomínat hlavní zásady a dodržovat je,“ uvedl Dalibor Pyš, manažer pro BOZP společnosti Veolia Energie ČR.