Nadační fond Veolia stojí za vznikem 21 nových pracovních míst

Nadační fond Veolia schválil 15. září finanční podporu pro 16 projektů, díky nimž získá práci 21 osob, z toho 3 zdravotně znevýhodněné. Nadační fond v Moravskoslezském a Olomouckém kraji podporuje vznik nových pracovních míst již sedmnáctým rokem. Za tu dobu rozdělil již 97 milionů korun.

„Nadační fond Veolia podporuje především tradiční a netradiční řemesla a projekty, které přinášejí lidem společenský prospěch. Za fond hovoří jasná čísla: od roku 2000 bylo podpořeno 2 065 nových pracovních míst, z toho 292 pro osoby se zdravotním postižením. Schválená finanční podpora na tomto zasedání představuje částku 977 tisíc korun, přičemž celkově již nadační fond přispěl ke vzniku 1 232 projektů drobných podnikatelů částkou 97 milionů korun,“ uvedla jménem Nadačního fondu Veolia Martina Zichová.

Nově bude díky pomoci Nadačního fondu Veolia v Ostravě podpořen podnikatelský záměr Karin Toopové, jejíž projekt se zaměřuje na recyklační design a externí spolupráci s divadly. Žadatelka využije recyklačních postupů k výrobě dámských a pánských tašek, oděvů, sedáků a sedacích vaků z vyřazených materiálů. Její druhou náplní práce je externí spolupráce s divadly a výtvarníky, kdy se bude spolupodílet na výtvarném zpracování kostýmních doplňků, zejména pokrývek hlav, výrobě masek či drobných rekvizit pro divadelní představení.
 
Pavla Heřmánková z Olomouce se rozhodla pro samostatnou podnikatelskou činnost v oboru výroby zdravých sladkostí. Cílem projektu je poskytovat zákazníkům kvalitní pamlsky bez použití přidaného cukru, které mohou být využity jako kvalitní zdroj energie při sportu, výletech do přírody i hrách. Výrobky budou slazené přírodními cukry obsaženými v ovoci, popř. zelenině nebo obilovinách. Produkty bude žadatelka nabízet jako svačinky do škol i jako zdravé mlsání do dětských kaváren.
 
Družstvo NAPROTI vzniklo za účelem integrace znevýhodněných osob do společnosti. V roce 2012 byl otevřen sociální podnik, jenž zaměstnává 11 osob a z toho 7 zdravotně postižených občanů. O tři roky později rozšířil svou činnost o potravinářskou, pekařskou a cukrářskou výrobu a v rámci udržitelnosti a zvyšování konkurenceschopnosti byla nabídka podniku rozšířena o catering, coffee breaky a rozvoz občerstvení. V současné době nabízí kvalitní sortiment vlastní výroby dle originálních receptur a využívá suroviny od malých místních dodavatelů a z regionálních farem.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Skupina Veolia zaujímá v celosvětovém měřítku vedoucí postavení v oblasti optimalizovaného řízení zdrojů. S více než 174 tisíci zaměstnanci na pěti kontinentech skupina navrhuje a realizuje řešení pro odvětví vodního, odpadového a energetického hospodářství, která přispívají k udržitelnému rozvoji měst i průmyslu. Prostřednictvím svých tří vzájemně se doplňujících činností se Veolia podílí na zpřístupňování zdrojů, zachovávání dostupných zdrojů a jejich obnově. 
V roce 2015 zásobovala skupina Veolia 100 milionů obyvatel pitnou vodou, 63 milionům obyvatel poskytovala kanalizační služby, vyrobila 63 milionů MWh energie a zhodnotila 42,9 milionu tun odpadů. V roce 2015 činil konsolidovaný obrat společnosti Veolia Environnement (Paris Euronext: VIE) 25 miliard eur.
www.veolia.com