Nadační fond podpořil vznik 27 nových pracovních míst v Moravskoslezském kraji

Při zasedání správní rady Nadačního fondu Dalkia Česká republika, které se konalo 16. června, bylo schváleno celkem 14 projektů, díky nimž vznikne 27 nových pracovních míst v Moravskoslezském kraji.

„Na zasedání správní rady byly rozděleny nadační příspěvky v celkové výši 1 270 000 korun. Od svého vzniku schválil nadační fond 1 103 projektů, čímž podpořil vznik 1 853 nových pracovních míst, z toho 256 pro osoby zdravotně postižené,“uvedla ředitelka Nadačního fondu Dalkia Česká republika Ludmila Dedková.

Mezi nejzajímavější projekty, jež byly schváleny v Moravskoslezském kraji, patří například puškař z Beskyd, psí tréninkové středisko Abterra nebo včelaření.

Puškař – Beskydy
Pro samostatné podnikání v oboru puškařství se rozhodl pan Peter Rybovič, jenž se ve zmíněném oboru dodatečně vzdělal a tato oblast je zároveň i jeho dlouholetým koníčkem. Provozovna puškařství, která je přizpůsobena pro práci se zbraněmi, se bude nacházet v obci Malenovice. Současně bude poskytovat širokou nabídku služeb týkajících se oprav zbraní, jejich výroby, renovace a odborného znehodnocování. Jako doplňkovou činnost by chtěl pan Rybovič zřídit e-shop pro prodej svých výrobků a nejrůznějšího příslušenství ke zbraním.

Abterra – Psí tréninkové středisko
Zuzana Hrdinová zahájila podnikatelskou činnost v oblasti výcviku psů. Paní Hrdinová se danému oboru věnuje již řadu let, má mnoho zkušeností a absolvovala množství tuzemských i zahraničních kurzů. Realizací projektu bude zřízeno psí tréninkové středisko, kde budou poskytovány služby především v oblasti agility, dog dancingu, obedience a základů poslušnosti. Zuzana Hrdinová hodlá využívat úspěšnou tréninkovou metodu, jež se v ČR teprve rozvíjí.

Včelaření
Pro včelaření se rozhodl pan Dalibor Pešek, který se danému oboru věnuje ve svém volném čase již od roku 2009. Do budoucna by rád zřídil malý včelařský provoz se zaměřením na produkci a prodej včelích produktů, jako jsou med, propolis, apod. Pan Pešek bude vytvářet produkci z lokalit s menší emisní zátěží, konkrétně z Beskyd, Jeseníků či Poodří. Včelí úly budou umístěny ve speciálních klecích na pojízdném podstavci a budou umisťovány ve volné přírodě po domluvě s majiteli pozemků.