Na Opavsku se otevřelo nové očkovací centrum, s vybudováním pomohla Veolia

V Moravskoslezském kraji s přispěním společnosti Veolia Energie vzniklo další očkovací centrum. Díky spolupráci města Kravaře, kraje, Slezské nemocnice v Opavě a společnosti Veolia začaly 30. března sloužit prostory zámku v Kravařích jako očkovací místo pro obyvatele Opavska.

Barokní zámek v Kravařích je znám v širokém okolí a má dobrou dostupnost pro automobily i odpovídající parkovací kapacitu. Navíc dodává místu příjemnou atmosféru, odlišnou od nemocničních budov. Veolia zaplatila úpravy prostor, osvětlení a potřeby pro práci zdravotníků i komfort a bezpečí příchozích zájemců.

„Finanční podpory skupiny Veolia si velmi vážíme. Prostory zámku nejsou komerčně využívané, byly opotřebené a bylo nutné je upravit a vybavit. Musely se například udělat podlahy, vymalovat a nakoupit potřebné vybavení, aby se tady lidé cítili dobře. Uvědomujeme si, že očkování je hlavním nástrojem v boji s pandemií COVID-19, a jsem ráda, že můžeme svým dílem přispět ke společnému úsilí,“ řekla při otevření očkovacího centra starostka Kravař Monika Brzesková.

Veolia Energie podpořila vybudování celkem 4 nových očkovacích míst v Moravskoslezské kraji částkou 1,5 milionů korun.