Na Moravě vznikne 28 nových pracovních míst

Nadační fond Veolia podporuje v Moravskoslezském a Olomouckém kraji především tradiční i netradiční řemesla a projekty přinášející společenskou prospěšnost obyvatelům. 
Na červnovém zasedání byla mezi schválené projekty rozdělena částka 1 310 000 Kč. 
 


STARTér práce (354)

Podpora projektů zaměstnávajících zdravotně znevýhodněné občany patří mezi jednu z priorit programu STARTér. Velmi nás potěšil rozmach společnosti Dobrý domov, která kromě zavedených a dobře fungujících provozů v Uničově a ve Frýdlantu nad Ostravicí (výroba a kompletace dřevěných hracích stěn) uvádí ve Frýdlantu nad Ostravicí do provozu průmyslovou prádelnu. Práci zde najde 5 osob, z toho 4 zdravotně znevýhodněné. Chráněná pracoviště firmy Areval, zabývající se šitím reklamních předmětů a servisem a opravami IT zařízení, nabídne ve Vendryni a v Karviné práci dokonce šesti osobám se zdravotním znevýhodněním!

Jsme také velmi rádi, že můžeme sledovat úspěšný rozvoj společnosti T-tomi Accessories ve Šternberku. Doufáme, že podporou vzniku dalších čtyř nových pracovních míst na pozici šiček přispějeme k rozvoji české textilní výroby, která se zaměřuje na výrobu dětských produktů z bavlny a bambusu. Jedním z hlavních artiklů firmy jsou moderní látkové pleny a kalhotkové pleny. Díky této ekologické variantě přebalování miminek a batolat ušetříte cca polovinu nákladů ve srovnání s jednorázovými plenami, ale především nevyprodukujete cca 2,5 tuny odpadu, který se rozkládá stovky let.
 
Nadále se daří i tradičním řemeslům či výrobám. Nadační fond podpořil např. novou cukrářskou výrobu paní Lucie Kolečkové v Kozmicích u Opavy, brušperskou opravnu obuvi pana Romana Lariše či olomouckou dílnu uměleckého kováře pana Adama Hampela.
 
Celkově bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 355 nových pracovních míst částkou přesahují 110 mil. Kč.

Skupina Veolia zaujímá v celosvětovém měřítku vedoucí postavení v oblasti optimalizovaného řízení zdrojů.
S více než 171 tisíci zaměstnanci na pěti kontinentech skupina navrhuje a realizuje řešení pro odvětví vodního, odpadového a energetického hospodářství, která přispívají k udržitelnému rozvoji měst i průmyslu.
Prostřednictvím svých tří vzájemně se doplňujících činností se Veolia podílí na zpřístupňování zdrojů, zachovávání dostupných zdrojů a jejich obnově.

V roce 2018 zásobovala skupina Veolia 95 milionů obyvatel pitnou vodou, 63 milionům obyvatel poskytovala kanalizační služby, vyrobila 56 milionů MWh energie a zhodnotila 49 milionů tun odpadů.
V roce 2018 činil konsolidovaný obrat společnosti Veolia Environnement (kotovaná na Paris Euronext: VIE) 25,91 miliardy eur. www.veolia.com 
 


STARTér děti (195)

 


STARTér dort 1

 


STARTér dort 2