Jubilejní 20. ročník programu STARTér podpořil první letošní projekty

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu podporu  pro 11 nových projektů, díky nimž získá práci 12 osob. Mezi schválené projekty byla v úterý 19. února v Ostravě rozdělena částka 596 300 Kč.  
 

Nadační fond Veolia podporuje v Moravskoslezském a Olomouckém kraji v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především tradiční i netradiční řemesla a projekty přinášející společenskou prospěšnost obyvatelům. Letošní první zasedání se neslo především v duchu podpory rozmanitých řemesel a služeb.

Krbová kamna, krb či poctivou tradiční pec přesně podle vašich požadavků vám nově i díky pomoci nadačního fondu může zhotovit pan Aleš Plaček z Markvartovic. Ke krbu nádherně ladí dřevěný nábytek – a právě ten si nyní můžete objednat i u pana Michala Smandry z Frýdku-Místku.
Pokud hledáte přírodní kosmetiku, která šetrně ošetří Vaši pokožku a nezatěžuje životní prostředí, máme pro vás tip. Zkuste čistě přírodní bylinná mýdla, mýdlové koupele či bylinné masti z nově otevřené Mýdlárny Mlýnky paní Marie Horáčkové z Bělé pod Pradědem. Anebo si dopřejte kosmetické spa paní Marie Švrčkové z Ostravy. Svým holistickým přístupem k tomuto oboru vás zcela jistě nadchne!

A závěrem nemůžeme nezmínit nově vzniklé pracovní místo pro zdravotně znevýhodněnou osobu v Družstvu NAPROTI v Ostravě. Jejich Mléčný bar Naproti a cateringovou firmu jsme podpořili již několikrát. Proto jsme velmi rádi, že se jim daří a své služby neustále rozšiřují. Nyní je čeká stěhování do větších prostor, kde mohou snadněji uspokojit neustále se zvyšující poptávku právě po cateringových službách. My sami služby Družstva NAPROTI pravidelně využíváme a můžeme vřele doporučit!
 
Celkově bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 310 nových pracovních míst částkou 108 mil. Kč. 

.....
  
Skupina Veolia zaujímá v celosvětovém měřítku vedoucí postavení v oblasti optimalizovaného řízení zdrojů. S více než 169 tisíci zaměstnanci na pěti kontinentech skupina navrhuje a realizuje řešení pro odvětví vodního, odpadového  a energetického hospodářství, která přispívají k udržitelnému rozvoji měst i průmyslu. Prostřednictvím svých tří vzájemně se doplňujících činností se Veolia podílí na zpřístupňování zdrojů, zachovávání dostupných zdrojů a jejich obnově.
V roce 2017 zásobovala skupina Veolia 96 milionů obyvatel pitnou vodou, 62 milionům obyvatel poskytovala kanalizační služby, vyrobila 55 milionů MWh energie a zhodnotila 47 milionů tun odpadů. V roce 2017 činil konsolidovaný obrat společnosti Veolia Environnement (kotovaná na Paris Euronext: VIE) 25,12 miliard eur.
www.veolia.com