Druhá vlna předávání darů nemocnicím

Různá města, různá místa, různě velké nemocnice, různé potřeby, různí lidé. Předávání darů však vždy doprovází něco společného. Upřímná slova díků a vděčnosti, která slýcháváme z úst nejvyšších zástupců nemocnic, lékařů i zdravotníků. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci těm, kteří si podporu nás všech bezesporu zaslouží.

#Společně to zvládneme

Fakultní nemocnice Ostrava

Ředitel MUDr. Jiří Havrlant, MHA: „Infuzní pumpa s injekčním dávkovačem je moderní systém přesného a kontrolovaného automatizovaného dávkování, což redukuje celkovou spotřebu analgetik, přispívá k větší spokojenosti pacientů a šetří čas zdravotníkům. Děkuji mnohokrát společnosti Veolia za projevenou podporu a tento štědrý dar. Bude plně využit pro léčbu těch, kteří to v těchto dnech nejvíce potřebují.

 
Krnovská nemocnice

"Děkujeme skupině Veolia Energie za mimořádný dar v podobě ochranných obleků pro naše zdravotníky. Ve chvíli, kdy bude možné ustoupit od zákazu návštěv pacientů, budou ochranné obleky užívat také návštěvy některých pracovišť naší nemocnice," uvedl ředitel Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov a senátor Ladislav Václavec.

 
Bohumínská městská nemocnice

„Máme zatím jeden plicní ventilátor a peníze od Veolie použijeme na druhý, abychom posílili naši vybavenost. Plicní ventilátor může sloužit pro pacienty s koronavirem, ale využijeme ho i v běžném provozu. Vážíme si toho, že společnost Veolia na nás myslí nejen z obchodního hlediska a rozhodla se nás podpořit,“ řekl ředitel Bohumínské městské nemocnice a bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

 
Oblastní nemocnice Kolín

Přestože nejpřísnější opatření pomalu odeznívají, v nemocnicích zdaleka nepolevují. Spíše naopak. Najíždí se na normální režim a operací přibývá. Jsou proto kladeny obrovské nároky na hygienu a na bezpečí pacientů. Za pomoc ve formě finančního daru na nákup respirátorů FFP3 a ochranných pomůcek pro zdravotníky byli proto i v Kolíně velmi vděčni.

 
Nemocnice s poliklinikou Havířov

Náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Renata Tydlačková a provozně-technický náměstek Petr Baránek se shodli na tom, že úvahy vedení nemocnice o využití finančního daru byly rychlé. „Dali jsme přednost ochranným prostředkům, za peníze od Veolie nakoupíme respirátory FFP3. Bezpečnost našich zaměstnanců je prioritou číslo jedna.“

 
Záchranná služba Olomouckého kraje

V naši pomoci jsme nezapomněli ani na posádky sanitek. Záchranáři se za pracovní směnu setkají i s několika potenciálně rizikovými pacienty a jsou tak vystaveni podobnému riziku jako zdravotníci v první linii. Zaměstnancům záchranné zdravotnické služby Olomouckého kraje jsme darovali zásobu vitamínových prostředků k podpoře jejich zdraví a imunity.


Druhá vlna předávání darů nemocnicím - Olomouc